Marzec w Zagrodzie Jamneńskiej

Marzec w Zagrodzie Jamneńskiej

kwiaty-z-bibuly

WARSZTATY DLA SENIORÓW BIBUŁKARSTWO 11 marca 2020 r.

godz. 10.15 – 15.00

Wielkanoc kojarzy się z kwiatami z bibuły, palmami i innymi ozdobami! Będzie pięknie, jeśli w mieszkaniu zawiśnie samodzielnie wykonany bibułkowy pająk!


CERAMIKA DLA SENIORÓW 18 i 25 marca 2020 r.

godz. 10.15 – 15.00

Wiosna – czyli dekoracje kwiatowe, ptaszki i wszystko, co kojarzy się z tą radosną porą roku!

 

Hashimoto – nowa choroba cywilizacyjna XXI wieku

Hashimoto – nowa choroba cywilizacyjna XXI wieku

Tarczyca to niewielki, ale bardzo ważny gruczoł w organizmie człowieka. Jej praca ma wpływ na wszystkie narządy, więc jeśli jest zaburzona – to też cały organizm odczuwa skutki.

Jedną z chorób atakujących tarczycę jest Hashimoto.

Jest to choroba o podłożu autoimmunologicznym. Po raz
pierwszy opisana została w 1912 r. przez japońskiego chirurga Hakaru Hashimoto – stąd jej nazwa.

Jakie są przyczyny, skutki, jak wygląda leczenie? Jakie objawy mogą sugerować chorobę Hashimoto?

Na te i inne pytania odpowie pani dr Katarzyna Zgirska – Kulazińska na spotkaniu 6 marca 2020 r. o godz. 18.00 w hotelu Gromada w Koszalinie.

Wstęp gratis.

Luty w Zagrodzie Jamneńskiej

Luty w Zagrodzie Jamneńskiej

WARSZTATY DLA SENIORÓW – MOTANKI

12 oraz 15 lutego 2020 r. godz. 10.15 – 15.00

 

Motanki – to lalki, wykonane z kawałków szmatek, nitek, tego, co kto ma pod ręką. Ale nie wolno przy ich tworzeniu używać żadnych narzędzi, takich jak nożyczki czy igły. Nazywa się je też „lalkami dobrych życzeń”. Przynosiły szczęście i dostatek w domu, czuwały nad zdrowiem mieszkańców.

cena 5 zł czytaj dalej…

500 PLUS dla seniorów

500-plus-dla-seniorow

O comiesięczne świadczenie w kwocie do 500 zł mogą się ubiegać seniorzy, którzy nie są zdolni do samodzielnej egzystencji, ale także ci pobierający zasiłek pielęgnacyjny.

Osoby, które nie mają orzeczenia o niezdolności do samodzielnej egzystencji, a ukończyły 75 lat i pobierają zasiłek pielęgnacyjny muszą do wniosku o 500+ dołączyć dokumentację medyczną albo inne dokumenty (np. zaświadczenie o stanie zdrowia).  ZUS skieruje je wtedy na badania u lekarza orzecznika, który zadecyduje o wydaniu orzeczenia o niezdolności do samodzielnej egzystencji. czytaj dalej…

Projekt „Rozwój usług opiekuńczych w Gminie Miasto Koszalin”

uslugi-opiekuncze-koszalin

W 2018 roku w Koszalinie rozpoczął się projekt „Rozwój usług opiekuńczych w Gminie Miasto Koszalin” w ramach Działania 7.6 „Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym” Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020. Projekt ten realizowany jest przez Dom Pomocy Społecznej w Koszalinie „Zielony Taras”. czytaj dalej…

Facebook