bezpieczenstwo-koszalinskich-seniorek

Wśród 22 ogólnomiejskich projektów Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego znalazły się trzy opracowane przez seniorów – uczestników projektu MOSTEK organizowanego przez Instytut Rozwoju Zrównoważonego!
Pierwszy z nich to: 

 

„Bezpieczeństwo koszalińskich seniorek”

 

Projekt ma za zadnie zwiększenie bezpieczeństwa koszalińskich seniorek. Zakłada szkolenia dla seniorek w celu uświadomienia im istniejących zagrożeń oraz umiejętności obrony przed nimi.

W Koszalinie duża liczba mieszkańców to seniorzy, w tym 80% kobiet – często nieporadnych, z problemami zdrowotnymi. Bywa, że osoby te nie radzą sobie w sytuacjach, które mogą być dla nich zagrożeniem, a nawet nie zawsze są świadome różnych czyhających nie nie niebezpieczeństw.

Rozwiązaniem tego problemu byłyby szkolenia z zakresu samoobrony dla kobiet w wieku senioralnym oraz prelekcje dotyczące odpowiedniego zachowania w sytuacjach zagrożenia.

Jak głosujemy? W tym roku wyłącznie poprzez stronę internetową.  Każdy może głosować tylko raz i można oddać głos na maksymalnie trzy projekty ogólnomiejskie oraz na maksymalnie jeden projekt osiedlowy z osiedla, w którym się mieszka.

Głosowanie trwa do 13 listopada 2019 r.

Facebook